Wiolonczele

Sezon artystyczny 2018/2019

Od września 2014r. koncertmistrz grupy wiolonczel Filharmonii Sudeckiej.

Pochodzi z Przemyśla. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na wiolonczeli pod kierunkiem Marka Zazuli w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Jako koncertmistrz Szkolnej Orkiestry Symfonicznej brał udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą, między innymi  7th European Youth Music Festival w  Szwajcarii oraz 6th European Youth Music Festival w Norwegii.

W 2003 roku, rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie wiolonczeli Prof. Urszuli Marciniec – Mazur. Jako student brał udział w akademickich kursach mistrzowskich prowadzonych przez  Tomasza Strahla,  Ulfa  Tischbirka, Ioannisa Toulisa, Jeremy Findley’a, Jeroen Reulinga. W 2004 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu,                  od 2005 roku brał czynny udział w projektach Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, m. in. w tournée po Niemczech. 

W 2006r. wykonywał partię solowej wiolonczeli w przedstawieniach teatralnych w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L.Solskiego we Wrocławiu. W 2008 roku uzyskał tytuł magistra sztuki w dziedzinie gry na wiolonczeli. Od tego też roku jest muzykiem Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.  Od październiku 2011 r. pełnił funkcję muzyka solisty, we wrześniu 2014 r. awansował na koncertmistrza grupy wiolonczel FS. Z powodzeniem wykonał koncert Haydna z Orkiestrą FS, a także koncerty Vivaldiego. 

W maju 2014 wraz z małżonką Anną oraz Orkiestą FS zaprezentował się w repertuarze romantycznym, wykonując kompozycje C.Saint-Saensa oraz H.Vieuxtempsa pod batutą Michaela Meissnera.

 Jest członkiem zespołów kameralnych "Futyma Quintet", "Paso Doble Duo" i "Michelangelo Ensemble". 

Ma na swoim koncie współpracę z wieloma uznanymi dyrygentami i solistami a także uczestnictwo w kilku realizacjach płytowych jako muzyk sesyjny. W 2011 r. wraz z Filharmonikami Opolskimi, odbył trzymiesięczne tournee dając 46 koncertów w 19-stu Stanach Ameryki Północnej  (m.in. Nowy York, Las Vegas, Sacramento, West Palm Beach).

 

Pasjonuje się paralotniarstwem oraz aktywną działalnością na rzecz zwierząt zagrożonych wyginięciem. Od 2005 r. pełni funkcję Wiceprezesa Fundacji Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Oleśnicy. Kontynuowała naukę w POSM we Wrocławiu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli. Od 1984 roku związana z Filharmonią Sudecką. Współpracowała z zespołami kameralnymi „Futyma Quintet” oraz „Arco Vente” koncertując w kraju i za granicą ( Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Francja, Austria, Czechy). Jako wiolonczelistka Filharmonii Sudeckiej uczestniczy w koncertach symfonicznych i kameralnych, tournée koncertowych i nagraniach płytowych.

Urodzona 6 września 1980 r. w Wałbrzychu. W latach 1987-1995 była uczennicą Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Wałbrzychu. W latach 1995-1999 kontynuowała naukę w Liceum Muzycznym im. St. Moniuszki w Wałbrzychu. Od 1999 do 2004r studiowała na kierunku instrumentalnym na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie wiolonczeli ad. II st. Urszuli Marciniec-Mazur i ukończyła z tytułem magistra sztuki z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów uczestniczyła w Internationale Junge Orchesterakademie  w Bayreuth.

wcag 2.0

Filharmonia - Kontakt

Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu

ul. Słowackiego 4, 58-300 Wałbrzych
 

Sekretariat
Telefon: +48 74 842-32-87
Fax: +48 74 842-32-89
Mail: sekretariat@filharmonia-sudecka.pl

 

Kasa biletowa

Znajduje się w holu Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu
 

Godziny otwarcia
wtorek, środa, czwartek: 13:00-15:30
piątek koncertowy: 17:00-19:00
sobota/niedziela koncertowa: 16:00-18:00
 

Telefon: 501-674-397

bilety@filharmonia-sudecka.pl

Zobacz plan sali  i wyposażenie