Trąbki

Sezon artystyczny 2018/2019

Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. W trakcie studiów pracował w Filharmonii Pomorskiej, a w 1981 r podjął pracę w Filharmonii  w Wałbrzychu. Współpracował z orkiestrą "Europera" w Goerlitz, "Wielką Operą Polską" (koncerty w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii, Danii). Współzałożyciel w 1991 roku jazzowej formacji "Micro Band" (obecnie Summer Band). Nauczyciel gry na trąbce w Zespole Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiował w klasach trąbki Antoniego Adamusa i Stanisława Szymanowskiego. Od 1984 roku związany z Wałbrzychem. Jako trębacz - solista Filharmonii Sudeckiej uczestniczy w koncertach symfonicznych i kameralnych oraz audycjach edukacyjnych dla dzieci. Bierze udział w tournée koncertowych i licznych nagraniach płytowych. Jest nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Poza pracą zawodową oddaje się pasji prowadzenia stworzonych przez siebie zespołów muzyki myśliwskiej „Odgłosy Kniei”, „Łowiecka Rodzina” oraz chóru rogów myśliwskich „Fuzja”, dla których pisze także muzykę.

Paweł Tuliński 

Urodzony 5.09.1988 roku w Wałbrzychu. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu i uzyskał dyplom w specjalności gry na trąbce pod kierunkiem prof. I. Cecocho. Od 2010 związany z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej. W latach 2010-2012 członek Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus w Warszawie. Jako muzyk doangażowany współpracował z Operą Wrocławską, Filharmonią Wrocławską, Orkiestrą „Leopoldinum”, Filharmonią w Zielonej Górze, Filharmonią Poznańską, Międzynarodowym Festiwalem Wratislavia Cantans.

 

Osiągnięcia

 

W latach 2006-2007 był stypendystą programu dla uzdolnionej muzycznie młodzieży „Agrafka Muzyczna” Fundacji „Pro Bono Poloniae”

Brał udział w wielu konkursach, m. in. w IV(2005) i V(2008) Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu gdzie otrzymał dyplomy finalisty z wyróżnieniem. Został także wyróżniony podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych im. Ludwika Lutaka w Krakowie w 2005r. 

W 2009 roku odniósł zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych ArtEZ Brass Competition 2009 w Enschede(Holandia).

W czerwcu 2011 został laureatem pierwszej nagrody  VI Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu

We wrześniu 2011 finalistą z wyróżnieniem w V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Jako członek Kwintetu Dętego „Blue Brass” otrzymał II nagrodę podczas IX Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie w lutym  2012

 

Najważniejsze występy jako solista

 

 Dwukrotnie występował z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej (2005, 2012) w Wałbrzychu oraz z Orkiestrą Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu podczas  IV Wrocławskiego Festiwalu Młodych Orkiestr „Young Classic Wratislavia”,. Wziął udział  w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu „Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze, w  II Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka Epok” w Dusznikach Zdroju, a także w koncertach z cyklu „ Wieczory Tumskie” we Wrocławiu oraz w koncercie  Fundacji „Cultura Animi” w Pałacu w Wilanowie. 

Jest członkiem kwintetu instrumentów dętych blaszanych „Blue Brass” z Warszawy.

wcag 2.0

Filharmonia - Kontakt

Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu

ul. Słowackiego 4, 58-300 Wałbrzych
 

Sekretariat
Telefon: +48 74 842-32-87
Fax: +48 74 842-32-89
Mail: sekretariat@filharmonia-sudecka.pl

 

Kasa biletowa

Znajduje się w holu Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu
 

Godziny otwarcia
wtorek, środa, czwartek: 13:00-15:30
piątek koncertowy: 17:00-19:00
sobota/niedziela koncertowa: 16:00-18:00
 

Telefon: 501-674-397

bilety@filharmonia-sudecka.pl

Zobacz plan sali  i wyposażenie