Oboje

Sezon artystyczny 2018/2019

Urodził się w 1963 r. w Legnicy. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie oboju prof. Waldemara Korpaka. Już jako student został laureatem II nagrody na Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy. Od 1986r. jest muzykiem – solistą Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. W latach 1995 – 98 był także muzykiem Państwowej Filharmonii we Wrocławiu. Stale współpracuje również z Orkiestrą Kameralną Leopoldinum. Jest założycielem zespołu FUTYMA QUINTET, dla którego dokonuje wielu aranżacji. Od roku 1997 współtworzy DUO DE FALLA (z gitarą) oraz wspólnie z solistami z Niemiec zespół Arco – Vente. Obecnie prowadzi klasę oboju w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy i Wałbrzychu. Jest również wykładowcą w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Koncertował jako solista i kameralista w wielu miastach Polski, Niemiec, Czech i Szwajcarii. Jest uczestnikiem międzynarodowych festiwali w Bayreuth, Lugano i Genewie.

Urodziła się w 1973r. w Rybniku. Naukę gry na oboju rozpoczęła w wieku 11 lat. Tajniki gry na tym instrumencie zgłębiła u prof. Sylwestra Soboli, pod kierunkiem którego ukończyła studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brała udział w licznych kursach obojowych w Polsce, Niemczech i Holandii. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, gdzie do dziś zatrudniona jest na stanowisku muzyka – solisty w grupie obojów. Koncertuje jako solistka i kameralistka z kwartetem dętym 4 every 1, z którym ma również nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji. W latach 1996 – 97 współpracowała z Orkiestrą Kameralną Leopoldinum we Wrocławiu. W listopadzie 2003r. grała ze skrzypaczką Magdaleną Madełą i orkiestrą FS Koncert d – moll na skrzypce i obój J. S. Bacha. Regularnie występuje jako solistka na audycjach umuzykalniających dla szkół i przedszkoli. Z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Sudeckiej koncertowała w Niemczech, Francji, Austrii, Szwajcarii oraz nagrała kilka płyt CD. Od 2003 roku prowadzi klasę oboju w Państwowej Szkole Muzycznej w Świdnicy.

Naukę gry na oboju rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Wałbrzychu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Studia ukończyła w klasie oboju prof. Waldemara Korpaka w 1992 roku. Po studiach rozpoczyna pracę w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, z którą wyjeżdżała na tournée m.in. do Włoch, Francji, Niemiec. Wielokrotnie występowała na prestiżowych festiwalach m.in. na Międzynarodowym Festiwalu „Wratislavia Cantans”. Nagrywała dla Radia i Telewizji. Nagrała ścieżki dźwiękowe do bajek dla Teatru Lalek we Wrocławiu. Współpracowała z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Kaliską, Filharmonią Wrocławską. Wystąpiła jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną w Legnicy. Brała udział w koncertach (na terenie kraju i za granicą) Orkiestry Kameralnej „Leopoldinum” m.in. pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Występowała na scenie Teatru Dramatycznego im. H. Modrzejewskiej w Legnicy a także w Operze Dolnośląskiej we Wrocławiu. Zagrała liczne przedstawienia w Teatrze Muzycznym „Kapitol” we Wrocławiu.

wcag 2.0

Filharmonia - Kontakt

Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu

ul. Słowackiego 4, 58-300 Wałbrzych
 

Sekretariat
Telefon: +48 74 842-32-87
Fax: +48 74 842-32-89
Mail: sekretariat@filharmonia-sudecka.pl

 

Kasa biletowa

Znajduje się w holu Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu
 

Godziny otwarcia
wtorek, środa, czwartek: 13:00-15:30
piątek koncertowy: 17:00-19:00
sobota/niedziela koncertowa: 16:00-18:00
 

Telefon: 501-674-397

bilety@filharmonia-sudecka.pl

Zobacz plan sali  i wyposażenie