Klarnety

Sezon artystyczny 2018/2019

W 1984 roku ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym w klasie klarnetu u prof. Jana Tatarczyka. We wrześniu tego samego roku rozpoczął pracę w Filharmonii Sudeckiej, gdzie pracuje na stanowisku solisty klarnecisty. W 1995 roku wystąpił jako solista z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej grając jeden z najpiękniejszych utworów na klarnet – Koncert A-dur KV 622 W.A. Mozarta. W roku 2003, na koncercie jubileuszowym z okazji 25- lecia Filharmonii Sudeckiej wykonał z Orkiestrą Rapsodię na klarnet C. Debussy`ego. W 2006r. był jednym z solistów w Symfonii koncertującej na obój, klarnet, fagot i waltornię W. A. Mozarta. Grał w zespołach symfonicznych w Görlitz, Bautzen, Rendsburg, Lübeck, a w zespołach kameralnych w wielu miejscowościach Dolnego Śląska. Od 1991 roku grał w zespole „AD LIBITUM” koncertując w miejscowościach uzdrowiskowych na Dolnym Śląsku, cyklicznie zaś w Szczawnie Zdroju. Od 1984r. prowadzi klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Wałbrzychu. Doskonaląc swoje kwalifikacje pedagogiczne pracował w 2001 roku w szkole muzycznej w Rendsburgu (Niemcy). Stale współpracuje z nauczycielami szkoły muzycznej w Wangen im Allgäu (Niemcy). Z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej koncertował m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Austrii. Z zespołem FS nagrał również kilka płyt CD z muzyką symfoniczną. Za swoją działalność został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla kultury” oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Urodzony 6 czerwca 1963 roku w Legnicy. Uczęszczał do Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Legnicy w latach 1976-1982. Studiował (1984 – 1988) w Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym w klasie klarnetu prof. Michała Nikonowa. Od 1988 roku jest muzykiem – solistą Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Prowadzi klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych w Wałbrzychu. Jest członkiem Zespołu Kameralnego „Futyma Quintet” oraz Big-bandu „Summer Swing”.

Urodzony 13.07.1989. Swoją naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku 10 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie a następnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie. Szkołę tą ukończył z wyróżnieniem w klasie klarnetu Roberta Mosiora. Dalszą edukację rozpoczął na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach u prof. Andrzeja Janickiego oraz Arkadiusza Adamskiego którą ukończył w 2013 z oceną celującą.

Swoje umiejętności w zakresie gry na klarnecie doskonalił w ramach licznych kursów mistrzowskich, m.in.: u  Guy Dangaina , Matthiasa Mullera, Karela Dohnala, Jorge Montwille, Jiri Hlavaca, Igora Frantisaka, Jean Marco Fessarda.

Jako solista oraz muzyk orkiestrowy występował z wieloma zespołami m.in. Filharmonia Podkarpacka, Orkiestrą Kameralną  miasta Tychy  AUKSO, Filharmonia Rybnicka, Orchestra Nova, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Sudecka.

Spośród najważniejszych osiągnięć można  wymienić:

 • Półfinalista w Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym w Czechach (2013),
 • I miejsce XV Akademickim Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach (2012),
 • I miejsce w V Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie (2012 w kategorii zespołów kameralnych),
 • Wyróżnienie w V Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie (2012),
 • III miejsce w IECA Konkursie Klarnetowym w Madrycie (2011),
 • II Nagroda w VIII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w kategorii trio stroikowe (2010),
 • II Nagroda w VII Ogólnopolskim Festiwalu klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim (2009),
 • I miejsce w IIІ Krośnieńskim Festiwalu klarnetowym w Krośnie (2006),
 • VI miejsce w Ogólnopolskim konkursie młodych instrumentalistów w Jaśle (2006),
 • I miejsce w regionalnych przesłuchaniach instrumentów dętych drewnianych w Mielcu (2005),
 • II Nagroda w regionalnych przesłuchaniach zespołów kameralnych w Rzeszowie (2005 – kwartet klarnetowy).
   

Inne:

Występował z repertuarem solowym na Węgrzech.

Był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Brał udział w koncercie pt. Muzyczne Nadzieje Rzeszowa z okazji 653.roczniy nadania Rzeszowowi praw miejskich. Poza muzyką interesuje się sportem, motoryzacją. Obecnie związany jest z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, w której pełni funkcję klarnecisty – solisty.

Urodzony 12 grudnia 1963 r. w Chełmsku Śląskim. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w Wałbrzychu i Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie klarnetu Michała Ikonowicza (1989 r.). Od 1986 r. zatrudniony w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Chórmistrz Chóru Te Deum. Pasjonat i propagator folkloru górali podhalańskich (kapela i zespół góralski „Janicki”). Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”.

wcag 2.0

Filharmonia - Kontakt

Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu

ul. Słowackiego 4, 58-300 Wałbrzych
 

Sekretariat
Telefon: +48 74 842-32-87
Fax: +48 74 842-32-89
Mail: sekretariat@filharmonia-sudecka.pl

 

Kasa biletowa

Znajduje się w holu Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu
 

Godziny otwarcia
wtorek, środa, czwartek: 13:00-15:30
piątek koncertowy: 17:00-19:00
sobota/niedziela koncertowa: 16:00-18:00
 

Telefon: 501-674-397

bilety@filharmonia-sudecka.pl

Zobacz plan sali  i wyposażenie