Marek Długołęcki *

zwiń

Urodzony w 1971 roku we Wrocławiu. W roku 1990 ukończył Państwowe Liceum muzyczne im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie perkusji.

W latach 1990 -1995 studiował na wydziale instrumentalnym w klasie perkusji prof. Jacka Woty Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brał udział w Międzynarodowych Warsztatach mistrzostwa Perkusyjnego w Bydgoszczy. W roku 1991 wraz z zespołem perkusyjnym wrocławskiej Akademii Muzycznej brał udział w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Enschede (Holandia).

Koncertował jako solista i kameralista, wykonując utwory współczesnych kompozytorów. W latach 1995 – 1997 współpracował z Zespołem Teatru Kalambur we Wrocławiu. W latach 1996 – 1997 współpracował z Big - Bandem Śląskiego Okręgu Wojskowego. Od roku 1997 pracuje w Filharmonii Sudeckiej jako muzyk solista w grupie perkusji.

Jerzy Dudziak

zwiń

Muzyk orkiestrowy – perkusista urodzony w 1958 roku w Wałbrzychu. W Filharmonii Sudeckiej pracuje od początku jej istnienia tj. od 01.09.1978 roku.

W latach 1983-1989 dodatkowo zajmował się działalnością pedagogiczną w Społecznym Ognisku Muzycznym w Wałbrzychu.

Współpracował z Eurooperą w Goerlitz, Orkiestrą Zdrojową w Szczawnie Zdroju, Filharmonią Dolnośląską, Filharmonią Kaliską oraz z Teatrem Muzycznym w Słupsku. Koncertował w takich krajach jak: Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Francja, Austria, Czechy, Chiny. Brał udział w festiwalach muzycznych, w nagraniach radiowych i telewizyjnych oraz w sesjach nagraniowych płyt.

Kamila Pawlik

zwiń

  program_regionalny__1.jpg logo_ds.png ue_flag.png  

 

 

projekt pn. "Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

nr umowy o dofinansowanie: RPDS.04.03.01-02-0035/16

oś priorytetowa 4 - środowisko i zasoby, działanie 4.3 - dziedzictwo kulturowe, poddzialanie 4.3.1 - dziedzictwo kulturowe / konkurs horyzontalny

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO (EFRR) ORAZ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO                  W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO (RPO WD) NA LATA 2014-2020

 

instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego finansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego.