Leszek Tuliński *

zwiń

Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. W trakcie studiów pracował w Filharmonii Pomorskiej, a w 1981 r podjął pracę w Filharmonii  w Wałbrzychu. Współpracował z orkiestrą "Europera" w Goerlitz, "Wielką Operą Polską" (koncerty w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii, Danii). Współzałożyciel w 1991 roku jazzowej formacji "Micro Band" (obecnie Summer Band). Nauczyciel gry na trąbce w Zespole Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Bogusław Rup *

zwiń

Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiował w klasach trąbki Antoniego Adamusa i Stanisława Szymanowskiego. Od 1984 roku związany z Wałbrzychem. Jako trębacz - solista Filharmonii Sudeckiej uczestniczy w koncertach symfonicznych i kameralnych oraz audycjach edukacyjnych dla dzieci. Bierze udział w tournée koncertowych i licznych nagraniach płytowych. Jest nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Poza pracą zawodową oddaje się pasji prowadzenia stworzonych przez siebie zespołów muzyki myśliwskiej „Odgłosy Kniei”, „Łowiecka Rodzina” oraz chóru rogów myśliwskich „Fuzja”, dla których pisze także muzykę.

Paweł Tuliński *

zwiń

Paweł Tuliński 

Urodzony 5.09.1988 roku w Wałbrzychu. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu i uzyskał dyplom w specjalności gry na trąbce pod kierunkiem prof. I. Cecocho. Od 2010 związany z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej. W latach 2010-2012 członek Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus w Warszawie. Jako muzyk doangażowany współpracował z Operą Wrocławską, Filharmonią Wrocławską, Orkiestrą „Leopoldinum”, Filharmonią w Zielonej Górze, Filharmonią Poznańską, Międzynarodowym Festiwalem Wratislavia Cantans.

 

Osiągnięcia

 

W latach 2006-2007 był stypendystą programu dla uzdolnionej muzycznie młodzieży „Agrafka Muzyczna” Fundacji „Pro Bono Poloniae”

Brał udział w wielu konkursach, m. in. w IV(2005) i V(2008) Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu gdzie otrzymał dyplomy finalisty z wyróżnieniem. Został także wyróżniony podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych im. Ludwika Lutaka w Krakowie w 2005r. 

W 2009 roku odniósł zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych ArtEZ Brass Competition 2009 w Enschede(Holandia).

W czerwcu 2011 został laureatem pierwszej nagrody  VI Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu

We wrześniu 2011 finalistą z wyróżnieniem w V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Jako członek Kwintetu Dętego „Blue Brass” otrzymał II nagrodę podczas IX Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie w lutym  2012

 

Najważniejsze występy jako solista

 

 Dwukrotnie występował z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej (2005, 2012) w Wałbrzychu oraz z Orkiestrą Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu podczas  IV Wrocławskiego Festiwalu Młodych Orkiestr „Young Classic Wratislavia”,. Wziął udział  w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu „Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze, w  II Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka Epok” w Dusznikach Zdroju, a także w koncertach z cyklu „ Wieczory Tumskie” we Wrocławiu oraz w koncercie  Fundacji „Cultura Animi” w Pałacu w Wilanowie. 

Jest członkiem kwintetu instrumentów dętych blaszanych „Blue Brass” z Warszawy.

  program_regionalny__1.jpg logo_ds.png ue_flag.png  

 

 

projekt pn. "Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

nr umowy o dofinansowanie: RPDS.04.03.01-02-0035/16

oś priorytetowa 4 - środowisko i zasoby, działanie 4.3 - dziedzictwo kulturowe, poddzialanie 4.3.1 - dziedzictwo kulturowe / konkurs horyzontalny

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO (EFRR) ORAZ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO                  W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO (RPO WD) NA LATA 2014-2020

 

instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego finansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego.