Robert Błaszczyk *

zwiń

Alicja Korpal-Karasiewicz *

zwiń

Urodzona 15 czerwca 1979 roku w Tarnogrodzie. Naukę gry na fagocie rozpoczęła w Zespole Szkół Muzycznych Lublinie, w klasie mgr Piotra Dąbrowskiego.

W 1998 roku została przyjęta do Akademii im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W roku 2003 ukończyła w/w Akademię w klasie fagotu Prof. Czesława Klonowskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich (m.in. Międzynarodowy Kurs Instrumentów Dętych w Dusznikach Zdrój pod okiem M.Engelhardta oraz Kurs Fagotowy w Warszawie prowadzony przez T.Sosnowskiego). Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Polską Marka Tracza, Teatrem Muzycznym Capitol.

Od 2004 roku zatrudniona w Filharmonii Sudeckiej.

Barbara Palczak

zwiń

Urodzona w 1966 r. we Wrocławiu w rodzinie profesora i doktora nauk przyrodniczych. Mężatka, mama Małgosi i Jacka. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia we Wrocławiu zdając egzamin dyplomowy z instrumentu głównego fagotu. Na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu studiowała w klasie prof. Czesława Klonowskiego i ukończyła ją z tytułem magistra sztuki w zakresie gry na fagocie. W 1992 roku odbyła podyplomowe studia mistrzowskie w Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii na Wydziale w Aachen w klasie prof. Matthiasa Reina. Od 1992 roku pracowała w orkiestrze Opery Dolnośląskiej. Współuczestniczyła w realizacjach premier, spektakli operowych i baletowych (m.in. Nabucco, Rigoletto, Trubadur, Aida, Don Carlos, Falstaf  G. Verdiego, Wolny strzelec K.M. Webera, Cosi fan tutte, Wesele Figara, Czarodziejski flet W.A. Mozarta, Tosca, Cyganeria, Madame Butterfly G. Pucciniego i inne), jak również w superprodukcjach operowych (Złoto Renu, Walkiria R. Wagnera, Carmen G. Bizeta, Carmina burana C. Orffa, Gioconda A. Ponchielliego i inne). W latach 1996-2000 uczestniczyła w licznych koncertach zespołu kameralnego muzyki dawnej, specjalizującego się w dworskiej muzyce renesansu. Od roku 2005 zatrudniona w orkiestrze Filharmonii Sudeckiej.

  program_regionalny__1.jpg logo_ds.png ue_flag.png  

 

 

projekt pn. "Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

nr umowy o dofinansowanie: RPDS.04.03.01-02-0035/16

oś priorytetowa 4 - środowisko i zasoby, działanie 4.3 - dziedzictwo kulturowe, poddzialanie 4.3.1 - dziedzictwo kulturowe / konkurs horyzontalny

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO (EFRR) ORAZ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO                  W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO (RPO WD) NA LATA 2014-2020

 

instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego finansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego.