Koncert symfoniczny - noworoczny: Gala muzyki wiedeńskiej

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 08.01.2021 r.

dyrygent: Oliver Weder (Niemcy)

zwiń

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

NAD PIĘKNYM MODRYM DUNAJEM

 

Program

Muzyka dynastii Straussów  
   

Spektakl kabaretowy - Kabaret Młodych Panów - To jest chore

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.17:30 12.01.2021 r.

zwiń

Bilety dostepne:

w kasie biletowej Filharmonii Sudeckiej i w bileterii on-line: bilety24.pl

Koncert symfoniczny - karnawałowy

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 15.01.2021 r.

dyrygent: Bartosz Żurakowski

soliści:

Maria Rozynek-Banaszak - sopran

zwiń

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

WIEDEŃSKA KREW

 

Program

W.A. Mozart  Uwertura do opery "Czarodziejski flet"
arie operowe i koncertowe  
W.A. Mozart marsze D-dur KV 189/167b, KV 335/320
R. Strauss Suita "Kawaler srebrnej róży"

Koncert symfoniczny - karnawałowy

miejsce: Hala widowiskowa "Rokita" w Brzegu Dolnym

godz.18:00 16.01.2021 r.

dyrygent: Bartosz Żurakowski

soliści:

Aleksandra Novina Chacińska - sopran

zwiń

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ 

 

Program

Gala straussowska  
   

Koncert symfoniczny - MŁYNARSKI SYMFONICZNIE

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 29.01.2021 r.

dyrygent: Bartosz Żurakowski

soliści:

Iza Połońska – śpiew,

Zbigniew Zamachowski – śpiew,

Leszek Kołodziejski – fortepian, akordeon,

Michał Kobojek – saksofon,

Michał Grott – gitara basowa,

Radosław Bolewski - perkusja


zwiń

 

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

 

 

Piosenki Wojciecha Młynarskiego w aranżacjach Leszka Kołodziejskiego  Koncert MŁYNARSKI SYMFONICZNIE - to kolejny projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego. Jest wyrazem tęsknoty za czasem kiedy jakość, precyzja, inteligencja i tzw. czucie słowa, czyli prawdziwa umiejętność zamykania myśli i spostrzeżeń w słowa stanowiła wartość nadrzędną i jednocześnie była pewnego rodzaju oczywistością, wymogiem dla tzw. autora tekstu.
Chyba Nikt w historii polskiej piosenki nie żonglował owymi składnikami tak celnie jak Mistrz Wojciech Młynarski, jednocześnie spowijając opowiadane historie w lirykę rodem z Gałczyńskiego. I chyba Nikt nie potrafił w tak wysoce intelektualny, elektryzujący sposób pisać o miłości...
Skąd to się wzięło? Z fascynacji pierwszymi polskimi kabaretami? Z miłości do twórczości Boya-Żeleńskiego, Tuwima, Przybory, wspomnianego Gałczyńskiego i wielu Innych Poetów ... z domu rodzinnego, z Miłości Matki?
Na te pytania autorzy koncertu i ich wyjątkowy gość Zbigniew Zamachowski postarają się w trakcie koncertu poszukać odpowiedzi.


IZA POŁOŃSKA Wokalistka, kameralistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Mistrzowskich Podyplomowych Studiów Wokalnych we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Christiana Elssnera. Uczestniczyła w kursach prowadzonych przez: Teresę Żylis-Gara (Monaco, Radziejowice) Toma Karuse (Hamburg) i Ingrid Kremling (Hamburg, Wrocław), Anna Serafińska (Warszawa).
W latach 2003 – 2009 intensywnie koncertowała w Europie: Francji, Belgii, Austrii, Hiszpanii, w Niemczech i we Włoszech.
W jej dorobku artystycznym szczególne miejsce zajmuje współpraca (jeszcze podczas studiów) ze znakomitym kompozytorem i pianistą Piotrem Hertlem (autor muzyki do serialu Helena Modrzejewska, Dom – II cz., piosenki „Parasolki, parasolki”, czy muzyki do bajki „Miś uszatek”). Zaowocowała ona szeregiem wspólnych występów w kategorii piosenki aktorskiej, które zostały zarejestrowane przez Polskie Radio i TVP. Po śmierci Hertla, aktywnie włączyła się w realizację kilku projektów, m. in. Zielony pejzaż… Piosenki Piotra Hertla (płyta DVD), Gwiazda dla Piotra Hertla.
Na swym koncie ma występy m.in. w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie u boku Diwy polskiej Piosenki Pani Wandy Warskiej, czy liczne prezentacje projektu współtworzonego z Witoldem Janiakiem, pianistą i kompozytorem jazzowym, Jazzowe Kolory Miłości, który powstał na zamówienie XIV Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski w 2013 r.
Intensywnie koncertuje śpiewając recitale w całej Polsce. W ich programach znaleźć można kanon tzw. piosenki z tekstem autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Wojciecha Młynarskiego, czy Agnieszki Osieckiej i Janusza Kofty.
Wraz z Leszkiem Kołodziejskim akordeonistą, kompozytorem i aranżerem współtworzy monograficzny projekt NIECH ŻYJE BAL z piosenkami Agnieszki Osieckiej (premiera 22 listopada 2016 roku – Filharmonia Łódzka). Obecnie projekt prezentowany jest w wersji symfonicznej w filharmoniach w całej Polsce.

Wśród wielu muzyków, z którymi współpracuje wymienić należy:
Pianistów: Hannę Holeksę, Witolda Janiaka, Macieja Tubisa, Adama Manijaka, Martę Sobczak; saksofonistów: Jacka Delonga i Michała Kobojka; perkusistów: Piotra Pietrzaka i Radosława Bolewskiego oraz ANITDOTUM QUARTET i gitarzystę Pawła Stępnika.

W latach 2010 – 2016 współpracowała z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. W latach 2012- 2017 była członkiem Zarządu Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków (SPAM). 30 września 2017 w obroniła pierwszy w Polsce doktorat w dziedzinie wokalistyki dotyczący wykonawstwa piosenki aktorskiej. Współpracuje z Akademią Muzyczną w Łodzi, ze Szkołą Aktorską przy Teatrze Śląskim w Katowicach i z Wydziałem Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Jest także trenerem wokalnym, współpracuje z teatrami przygotowując aktorów do spektakli i partii śpiewanych.

  program_regionalny__1.jpg logo_ds.png ue_flag.png  

 

 

projekt pn. "Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

nr umowy o dofinansowanie: RPDS.04.03.01-02-0035/16

oś priorytetowa 4 - środowisko i zasoby, działanie 4.3 - dziedzictwo kulturowe, poddzialanie 4.3.1 - dziedzictwo kulturowe / konkurs horyzontalny

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO (EFRR) ORAZ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO                  W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO (RPO WD) NA LATA 2014-2020

 

instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego finansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego.